Hakkımızda

MİTHRA İstanbul

Hakkımızda

Mithra İstanbul

Mithra İstanbul; müze ve sergi tasarım, planlama alanında 2002 yılından beri devam eden akademik çalışmalar ve uygulama alanındaki bilgi birikimi sonrasında kuruldu. Daha önce kolektif bir şekilde ilerleyen Mithra İstanbul çalışmaları, 2014 yılından beri kurumsal bir yapıda devam ediyor.

Mithra İstanbul; müzebilimci öncülüğünde bir araya gelen, alanında uzmanlaşmış disiplinlerarası bir ekip ve çözüm ortakları ile müze ve kültürel sergilerin fikir aşamasından başlayarak koleksiyon yönetimi, içerik geliştirme, tasarım, yayın, eğitim ve etkinlik geliştirme aşamalarının bütününde veya her iş kapsamı için ayrı ayrı hizmet verir.

Müze ve sergi tasarımındaki temel yaklaşımı; içeriklerde yer alan obje, belge, hareketli görüntü gibi malzemeleri hikâyeleştirmek ve etkileyici bir tasarımla ziyaretçinin öğrenme temelli, kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamasını sağlamaktır.

Mithra İstanbul, müzeciliğin kavramsal değişim süreçlerini takip eder ve projelerine yansıtır. Proje süreçlerinde dijital uygulamaları, güncel teknolojiyi izler; eğlenerek öğrenme metodolojileri ile ilişkilendirerek kullanır.

Çevreci, sürdürülebilir tasarım ve işletme yaklaşımı ile müze ve sergi bütçelerinin en doğru şekilde yönetilmesi konusunda öneriler geliştirir. Tasarım aşamasında uygulama bütçesinin verimli bir şekilde kullanılması için alternatif çözüm yollarını gözetir.

 

img

MİTHRA İstanbul

Birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.